تبلیغات
нαмє cнιz αz нαмє jα - شهر گم شده آتلانتیس پیدا شد

кαƒιє кє вєкнαу...[qєѕмαтє ηαzαяαт]тα мαη вιαяαм вαяαт ;)

شهر گم شده آتلانتیس پیدا شد

نویسنده :eloquent H
تاریخ:چهارشنبه 3 فروردین 1390-11:32 ق.ظ

گروهی از محققان آمریكایی در نهایت توانستند موقعیت احتمالی شهر گمشده و افسانه ای آتلانتیس، كلانشهری افسانه ای كه گفته می شود هزاران سال پیش به دلیل وقوع سونامی در گل و لای فرو رفته و ناپدید شده را بیابند.به گزارش خبرگزاری مهر، محققان می گویند باور كردن اینكه سونامی بتواند سازه ای به وسعت 90 كیلومتر را در خود ببلعد كمی دشوار است برای حل این راز قدیمی محققان از تصاویر ماهواره ای شهری.....

گروهی از محققان آمریكایی در نهایت توانستند موقعیت احتمالی شهر گمشده و افسانه ای آتلانتیس، كلانشهری افسانه ای كه گفته می شود هزاران سال پیش به دلیل وقوع سونامی در گل و لای فرو رفته و ناپدید شده را بیابند.به گزارش خبرگزاری مهر، محققان می گویند باور كردن اینكه سونامی بتواند سازه ای به وسعت 90 كیلومتر را در خود ببلعد كمی دشوار است برای حل این راز قدیمی محققان از تصاویر ماهواره ای شهری غرق شده در شمال كادیز در اسپانیا استفاده كرده و توانستند در زیر لجنزارهای وسیع پارك دونا آنا نشانه هایی از شهری باستانی و مدفون شده را شناسایی كنند.

محققان طی دو سال گذشته از ابزارها و تكنولوژی های متعددی از قبیل رادارهای عمق، نقشه برداری دیجیتال و تكنیكهای اكتشاف در زیر آب  برای كشف این شهر استفاده كردند. بررسی و مقایسه نشانه هایی كه از مهاجران آتلانتیس پس از خراب شدن شهر به جا مانده است میزان اطمینان محققان را از اینكه مكان یافته شده می تواند همان آتلانتیس باشد را افزایش داد.

افلاطون، فیلسوف یونانی در حدود دو هزار و 600 سال پیش درباره آتلانتیس مطالبی را نوشته و آن را جزیره ای توصیف كرده كه در برابر دروازه ای قرار گرفته است كه امروزه آن را ستونهای هركول می نامند. با استفاده از جزئیاتی كه افلاطون از این شهر بیان كرده محققان بر روی مناطق مدیترانه و اطلس متمركز شدند زیرا این منطقه را منطبق ترین مكان برای یافتن آتلانتیس می دانستند.

وقوع سونامی برای قرنها در این منطقه به ثبت رسیده است و یكی از بزرگترین آنها موجی به اندازه یك ساختمان 10 طبقه بوده است كه در نوامبر 1755 شهر لیسبون را درهم كوبید. بحث بر سر وجود داشتن یا نداشتن آتلانتیس هزاران سال است كه ادامه دارد. در حالی كه گفته های افلاطون تنها منبع تاریخی اطلاعاتی درباره این نشانه تاریخی به شمار می رود.

بر اساس گزارش رویترز، افلاطون در نوشته های خود ذكر كرده كه آتلانتیس در یك شب و یك روز كاملا ناپدید شده و در اعماق دریا غرق شد.دانشمندان قصد دارند به زودی اكتشافات بیشتر را بر روی این منطقه آغاز كنند.
Admin Logo
themebox Logo